Altánek na Dvorek Lány

Hlasování pro projekty je ukončeno. Podívejte se na vítězné projekty.

Navrhnul/a
Mgr. Lucie Stará, vedoucí pracoviště Lány
Lokalita
SVČ Lužánky – pracoviště Lány, Brno - Bohunice
Rozpočet
100 000 Kč
Téma
Děti, zábava, relaxace
Cílová skupina
Veřejnost, klienti, rodiče s dětmi

O projektu

Dřevěný altán s lavičkami bychom rádi umístili v dvorním traktu, který přináleží k budově pracoviště Lány. Budovu i přilehlý dvorek mají Lužánky v dlouhodobém pronájmu (od roku 1995) a po faktické stránce se o přilehlé prostory starají. Naší snahou je zlepšení využití volného času dětí z Bohunic, proto jsme se rozhodli přeměnit dvorek na Lánech v relaxační zónu, kde si budou moci děti bezpečně hrát a rodiče si zde budou moci na lavičkách odpočinout.

Cílová skupina

Cílová skupina je zde velmi široká – děti z naší Miniškolky Maceška, předškolní a školní děti z kroužků, během letních prázdnin všechny děti z příměstských táborů a samozřejmě rodiče, které na své děti v kroužku čekají, potažmo celá široká veřejnost – neboť dvorek na Lánech je během dne volně přístupným prostorem, kam si chodí bohunické děti hrát.   


Přínos

Altánek by měl sloužit především jako stinné zázemí pro volnočasové činnosti dětí i široké veřejnosti. Během letních dnů nemáme v blízkosti pracoviště (uprostřed panelákového sídliště) žádné stinné místo, kde bychom si mohli s dětmi z kroužků nebo příměstských táborů sednout a zahrát hry, kde bychom mohli nabrat sílu k další činnosti. Stejně tak našemu dvorku chybí bezpečné lavičky, které by umožňovaly si v klidu na dvorku odpočinout.
Rozpočet projektu 
Náklady celkem:100 000 Kč
Stavební práce, úprava terénu8 000 Kč
Dřevěný altán – hotový výrobek, vč. montáže60 000 Kč
Akátové lavičky (3 ks)27 000 Kč
Doprava5 000 Kč
↑↓