Herní prvky na zahradu Lány

Hlasování pro projekty je ukončeno. Podívejte se na vítězné projekty.

Navrhnul/a
Mgr. Lucie Stará, vedoucí pracoviště Lány
Lokalita
SVČ Lužánky – pracoviště Lány, Brno - Bohunice
Rozpočet
160 000 Kč
Téma
Děti, zábava, relaxace
Cílová skupina
Veřejnost, klienti, rodiče s dětmi

O projektu

Herní prvky bychom rádi umístili na zahradu, která přináleží k budově pracoviště Lány. Budovu i přilehlou zahradu mají Lužánky v dlouhodobém pronájmu (od roku 1995) a po faktické stránce se o přilehlé prostory starají. Naší snahou je zlepšení využití volného času dětí z Bohunic, proto jsme se rozhodli doplnit zahradu na Lánech o herní prvky, kde si budou moci děti bezpečně hrát a rodiče si zde budou moci na lavičkách odpočinout.

Cílová skupina

Cílová skupina je zde velmi široká – děti z naší Miniškolky Maceška, předškolní a školní děti z kroužků a během letních prázdnin všechny děti z našich příměstských táborů.


Přínos

Altánek by měl sloužit především jako stinné zázemí pro volnočasové činnosti dětí i široké veřejnosti. Během letních dnů nemáme v blízkosti pracoviště (uprostřed panelákového sídliště) žádné stinné místo, kde bychom si mohli s dětmi z kroužků nebo příměstských táborů sednout a zahrát hry, kde by mohli nabrat sílu k další činnosti. Stejně tak naší zahradě chybí herní prvek, umožňují dětem od 3 do 14 let šplhání a prolézání, který by rozvíjel jejich fyzické schopnosti. Rádi bychom dětem nabídli aktivity, které povedou k jejich vzájemné spolupráci nejen ve sportu, ale také při hře.
Rozpočet projektu 
Náklady celkem:160 000 Kč
Stavební práce, úprava terénu8 000 Kč
Dřevěný altán – hotový výrobek, vč. montáže85 000 Kč
Herní prvek – překážková dráha52 000 Kč
Dopadová plocha10 000 Kč
Doprava5 000 Kč
↑↓