Hra LApka

  Co je to ta LApka?

Hledáte skvělé místo na rande, dobrodružství s partou kamarádů, procházku vhodnou i pro kočárky nebo méně náročnou cestu pro malé děti, kde se nebudou nudit? Brno skýtá zajímavá a pro mnohé dosud neobjevená zákoutí, na která vás zavede mobilní a hravá aplikace LApka.


  Sedmdesát míst v Brně odkazuje k sedmdesátému výročí SVČ Lužánky

Aplikace LApka využívá principu GPS podobně jako geocaching. Děti i dospělí si mohou s chytrými telefony projít sedm tras vždy s deseti zastaveními, dohromady tedy sedmdesát míst.
Na každém stanovišti mohou uživatelé zvolit úroveň a plnit úkoly či šifry týkající se Brna a SVČ Lužánky nebo si jen udělat zajímavou procházku.

 1. Park Lužánky
 2. Lesná
 3. Zamilovaný hájek
 4. Kohoutovické lesy
 5. Wilsoňák
 6. Brněnské vyhlídky
 7. Divišova čtvrť


 
Jak nainstalovat a používat mobilní aplikaci LApka?

V Brně bude dohromady 7 okruhů, vždy po 10 stanovištích s otázkami, úkoly nebo šiframi, čímž se odkazuje na oslavy 70. výročí SVČ Lužánky.

 1.  Vyhledejte webovou aplikaci lapka.luzanky.cz a vložte na plochu.
 2.  Zvolte jednu ze sedmi tras v Brně, vždy s deseti zastaveními.
 3.  Povolte přístup k zjišťování polohy pomocí GPS.
 4.  Na každém stanovišti vás čekají tři úrovněa) Znalec – zajímavosti o daném místě nebo jednoduché úkoly, b) Hádankář – vědomostní otázky a šifry, c) Mrňous– pohádky, úkoly a hry pro děti.
 5.  Pro splnění zvolené trasy stačí fyzicky projít všech deset stanovišť, nemusíte plnit úkoly. Navštívená místa poznáte tak, že bílé kolečko znázorňující místo v mapě zčervená.
 6.  Jakmile obejdete celou trasu, získáte hlas, který můžete věnovat jednomu z projektů Lužánky pro Brno. Více na projekty.luzanky.cz.
 7.  Už jste s LApkou prošli Brno? Dejte nám vědět, jak se vám procházka líbila a pošlete fotku na lapka@luzanky.cz.


 
Vychytávky, které oceníte

 

altan-louka_1-1.jpg

 • Na procházce nemusíte být online.
  Při ukládání webové aplikace na plochu telefonu musíte využít Wi-Fi nebo mobilní data, na procházení tras už internet nepotřebujete. Vždy si ale před procházkou stáhnětvybranou trasu. Ikonku na stažení najdete v pravém horním rohu vedle názvu trasy. Aby mohl být zaznamenán váš hlas pro vybraný projekt, musíte být opět online.
 • S LApkou se neztratíte. 
  Můžete využít funkci „navigace“, která pomůže v orientaci v terénu a navede na další stanoviště.
 • Kam můžete vyrazit s kočárkem nebo na kole?
  LApka vám poradí, jaká trasa je vhodná pro kočárek, kolo či jen pěší chůzi. Informujte se přímo v aplikaci při výběru trasy.
 • Začněte od libovolného stanoviště a klidně dokončete trasu později.
  Stanoviště jsou označená čísly od jedničky po desítku. Jednotlivá zastavení můžete projít od jakéhokoliv čísla a nemusíte chodit postupně. Trasu si také můžete naplánovat na vícero procházek, aplikace si absolvovaná místa automaticky uloží.

 Nejčastější otázky

 

 • Pro koho je LApka určená?
  Pro každého, kdo si chce hrát, poznávat Brno, získat tipy na zajímavé úkoly pro děti, aktivně trávit volný čas a zvelebovat své okolí. Díky třem úrovním baví všechny generace.
 • Je aplikace zdarma?
  Ano, lužáneckou aplikaci najdete na webu lapka.luzanky.cz.
 • Musím povolit polohu GPS v telefonu, když si chci LApku zahrát?
  Ano, bez povolení polohy GPS nemůže LApka fungovat. Aplikace zjišťuje polohu telefonu jen v případě, že si uživatel vyhledá trasu a začne ji procházet. Jakmile aplikaci zavře, vyhledávání polohy přestává být aktivní.
 • Kliknul jsem na povolení GPS a LApka mi pořád nefunguje. Co s tím?
  Pokud webový prohlížeč nemá přístup k poloze GPS, je pro používání LApky třeba toto oprávnění udělit přímo webovému prohlížeči. Na systému Android se jedná většinou o Google Chrome, systémy iOS mají prohlížeč Safari.
 • Je aplikace pro všechny typy operačních systémů?
  Ano, aplikace je podporovaná systémy Android, iOS i Windows Phone.
 • Kolik paměti zabírá LApka v telefonu? 
  Samotná aplikace má zhruba 4 MB, další prostor zabere stažení jednotlivých tras.
 • Jak dlouhé jsou trasy? 
  Počet kilometrů i časový odhad náročnosti jednotlivých tras se dozvíte přímo z aplikace.
 • Co když odpovím na otázku špatně, nebo se mi nepodaří vyluštit šifru? 
  Otázky a úkoly zůstávají přístupné, i když dané místo opustíte. Můžete tedy pokračovat doma. Pro postup na další stanoviště a splnění trasy není nutné odpovídat na otázky, ani luštit šifry.
 • Jak můžu hlasovat pro projekty? 
  Po absolvování každé trasy, vždy po deseti stanovištích, získáváte jeden hlas. Dohromady tedy můžete udělit až sedm hlasů některému z dvanácti projektů na webu projekty.luzanky.cz. Podmínkou je přejít na web přímo z aplikace, abychom poznali, že jste trasu absolvovali. Pro hlasování je tedy nutné, abyste byli opět online.
 • Do kdy můžu hlasovat a do kdy můžu hrát LApku? 
  Projekty i LApka jsou součástí oslav sedmdesáté sezóny SVČ Lužánky. Zatímco pro projekty lze hlasovat jen do 20. června, LApka nemá žádné časové omezení, Brnu zůstane navždy.
 • Potřebuji poradit s LApkou, mám tip na vylepšení nebo vás chci jen pochválit, kam můžu napsat? 
  Vaši zpětnou vazbu uvítáme na lapka@luzanky.cz.

 

↑↓