AT mini – Lanová dráha na Lesné

Hlasování pro projekty je ukončeno. Podívejte se na vítězné projekty.

Navrhnul/a
Lukáš Sedliský, vedoucí Lanového centra PROUD Brno
Lokalita
SVČ Lužánky – pracoviště Lesná, Brno - sever
Rozpočet
95 000 Kč bez DPH včetně zemních prací
Téma
Děti, zábava, relaxace
Cílová skupina
Veřejnost, klienti

O projektu

V areálu Lanového centra PROUD Brno (vedle ZŠ Milénova) na Lesné bychom rádi vytvořili další možnosti vyžití i pro menší děti (6-10 let). Z dlouhodobého hlediska nám právě tyto aktivity pro menší děti chybí. Navíc před několika lety jsme podobnou věž vybudovali ve větším měřítku (cca 15 metrů vysoká věž), ale z důvodu napadení dřeva dřevokaznou houbou musela být tato unikátní věž zbořena v roce 2011.

Cílová skupina

Vybudovaná lanová dráha bude sloužit návštěvníkům Lanového centra (především obyvatelé Lesné), tak právě dětem z organizací, které nás navštěvují, jako jsou základní školy, neziskové organizace a různé další spolky.


Přínos

Základní funkcí lanové dráhy je vytvářet výzvové prostředí, které svým pojetím umožňuje posilovat a rozvíjet celou řadu dovedností jak fyzických, tak psychických. Lanová dráha je ideálním prostředím pro budování vztahů uvnitř rodin formou společných intenzivních prožitků, k cílenému rozvoji fyzických a psychických dispozic, jako je rovnováha, překonání strachu z výšek, svalová koordinace, jemná i hrubá motorika a posilování sebevědomí.
↑↓